Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/werkowsk/domains/werkowski.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-super-popup/wp-super-popup.php on line 156
Przegrane losy. Bogatynia 1945 - Reichenau Sa. - Bogatynia na starych zdjęciach i pocztówkach

Przegrane losy. Bogatynia 1945

Przegrane losy – Wojciech F. Kulawski, Elżbieta Plewicka-Mrygoń – opis książki:
Wartka fabuła, zwroty akcji – prawdziwa sensacja!
Po zakończeniu drugiej wojny światowej nadszedł czas na odnowienie polskiej państwowości. Kapitan Lucjan Goszyc zostaje oddelegowany przez nowe władze do organizowania życia na Ziemiach Odzyskanych. Trafia do niewielkiej miejscowości, która w dokumentacji widnieje jako wieś, jednak jej infrastruktura temu przeczy. Dawne Reichenau, a w obliczu zmian administracyjnych Rychwałd, jest miastem o bardzo bogatej historii i niezwykle rozwiniętym przemyśle. A dzięki swojej bliskości do nowej granicy z Niemcami i Czechami oraz możliwościom rozpoczęcia życia od nowa po zawieszeniu działań wojennych, jest też interesującym miejscem dla ludności wcześniej wysiedlonej ze wschodnich części Polski.

W tle nowych warunków społeczno-polityczno-gospodarczych pojawia się wątek sensacyjny, a nawet kryminalny. Podwójne tożsamości, tajne zadania, udział w partyzantce stają się chlebem powszednim nowych mieszkańców Rychwałdu.

Wielkim atutem książki jest dodatek, pozwalający na odniesienie pewnych wydarzeń zawartych w powieści do prawdy historycznej. Pomimo iż Przegrane losy są fikcją literacką, niektóre wykreowane przez autora postaci rzeczywiście istniały, a zdarzenia opisane na kartach powieści naprawdę mogły mieć miejsce. „Przeszłość w pigułce” jest także podstawowym kompendium wiedzy dla współczesnych mieszkańców Bogatyni.

Książka „Przegrane losy” – oprawa Miękka ze skrzydełka – Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza.

Książka posiada 386 stron i została wydana w 2020 r.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 386 s.
Wymiar: 170×240 mm
EAN: 9788380119987
ISBN: 978-83-8011-998-7
Data: 2020-08-21

Cena wydawcy: 39.90 zł

Comments are Disabled